Az okostelefonok nagy részén valamilyen Android rendszer fut, amelynek saját Play Áruházában durván 3 millió alkalmazás lelhető fel. Ha emellé figyelembe vesszük, hogy többen érik el az internetet okostelefonokról, mint asztali számítógépekről, talán nem is olyan meglepő, hogy számos applikáció készült, amelyek különféle munkafolyamatokat igyekeznek egyszerűbbé tenni kifejezetten influencerek számára. Cikkünkben ezekből gyűjtöttünk most egy csokorra valót – lássuk is őket!
1. Adictik
Az Adictik egy azonos nevű spanyol digitális marketing cég saját alkalmazása, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy képeket osszanak meg magukról, amelyeken kedvenc márkás ruhadarabjaikat viselik. A platform lényegében mindenki számára lehetővé teszi, hogy kedvenc márkáik nagyköveteivé váljanak.
Az Adictik „követek” több ezer márka és logó közül válaszzhatnak, amelyeket megjelölhetnek feltöltéseikben, amiket a Facebookon, a Twitteren, és más platformokon is megoszthatnak.
Az alkalmazásban saját hirdetéseidet is elkészítheted a megfelelő terméklogó kiválasztásával, amiket utána megoszthatsz a közösségi médián.
2. Buffer
A Buffer az egyik legnépszerűbb közösségi média időzítő szolgáltatás alkalmazása. A Bufferrel minden népszerűbb közösségi média platformra bejegyzéseket lehet időzíteni, beleértve az Instagramon, a Twittert, és a Facebookot is.
A Bufferből több fiókba is lehet egyszerre megosztani az előre időzített bejegyzéseket, ráadásul mindegyik az alkalmazáson keresztül megosztott állapotfrissítéshez hasznos analitikai adatokat is kínál (kattintások száma, megosztások, említések, stb.)
Az ingyenes verzióban 4 fiókot lehet használni, profilonként 10 előre időzített bejegyzéssel. Több fizetett csomag is választható, bővítet funkciókkal.
3. Desygner
A beszédes nevű Desygner egy grafikus design alkalmazás, ami – többek között – kifejezetten közösségi grafikák (fejlécek, képes bejegyzések, bannerek, stb.) elkészítéséhez tökételes. A felhasználók több ezer profi sablon közül válogathatnak a legnépszerűbb platformokra, ráadásul még a közösségi marketingesek is találhatnak köztük rengeteg hasznos designt.
Az alkalmazás alapvetően ingyenes (Androidon és PC-n is), de ha szeretnéd betűtípusaidat, különféle színeidet, képelemeidet és más grafikai eszközeidet elmenteni, és arra a több ezer sablonra is szeretnél szert tenni, akkor a fizetett változatra lesz szükséged.
4. Pixlr
Egy kép többet mond ezer szónál, és mivel a közösségi média egy erősen vizuális világot alkot, különösen fontos, hogy bejegyzéseid nagy részéhez minimum egy kép is tartozzon. A Pixlr lehetővé teszi, hogy okostelefonoddal elkattintott fotóidat némileg megszerkeszd, és tökéletesítsd, mielőtt felhasználnád őket egy bejegyzésben. Több effekt is elérhető ingyenesen, de bizonyos funkciókért már fizetni kell.
5. PowerDirector
A PowerDirector egy videószerkesztő alkalmazás, ami segít a legtöbbet kihozni okostelefonodon rögzített felvételeidből. Értelemszerűen egy okostelefon nem kínál olyan kényelmet és teljesítményt, mint egy asztali számítógép, de ha éppen utazol, akkor a PowerDirectorra gond nélkül rábízhatod videóid nagy részét, például egy montázs összevágására.
Az alkalmazás idővonalas szerkesztést kínál, ingyenes effektekkel, és egyéb funkciókkal, továbbá saját hangsávot is adhatsz a felvételekhez (aláfestő zenét, narrációt, stb.) Ráadásul amennyiben okostelefonod elég erős hozzá, akár 4K-s videót is szerkeszthetsz és menthetsz vele.
6. Ripl
A Ripl videószerkesztő elnyerte a 2017-es Geekwire Awards „Év alkalmazása” díját. Az applikáció lehetővé teszi, hogy különféle desingokat valósíts meg tetszőleges betűtípusok, zenék, és más stíluselemek felhasználásával. Készíthetsz vele diavetítéseket, videókollázsokat is a különböző közösségi platformokra, majd rögtön az alkalmazásból posztolhatod is őket azokra.
A Ripl egyik ügyes funkciója, hogy posztolás után képes nyomon követni a bejegyzések teljesítményét, és kijelzi, hogy mennyire hatékonyan sikerült elérned velük aktivitási céljaidat.
A fizetett Pro verzióval még több funkciót szerezhetsz, például egy prémium designkatalógust, saját logó hozzáadását, prémium zenéket és betűkészleteket, illetve a kész videók MP4-be való kimentését vagy időzített posztolását.
7. Videoshop
Végezetül, íme még egy videószerkesztő, hisz ezekből sosem elég a videómarketing korában. A Videoshop egy nagyon népszerű alkalmazás, ami meglehetősen szép számban kínál alapvető videószerkesztési funkciókat, úgymint:
- vágás,
- zene és más hangok hozzáadása,
- lassítás és gyorsítás,
- fényerő, kontraszt, és színtelítettség állítása,
- videók összefűzése,
- felirat hozzáadása,
- hangalámondás felvétele és hozzáadása.
A Videoshop továbbá külön fel is hívja a figyelmet, hogy az okostelefonok csak limitált memóriával bírnak, ezért viszonylag rövid videókat leszel majd csak képes készíteni vele (de ez nem az alkalmazás hibája). A kész videókat természetesen rögtön az alkalmazásból meg is oszthatod a legfontosabb közösségi platformokon.